Додаткова інформація
Абітурієнту
Розклад консультацій
Життя студентів
Випускники кафедри
Факультет
Університет
 

Ласкаво просимо на сторінку кафедри "Електротехніка та електромеханіка"!

Наша кафедра готує фахівців в галузі знань 0507 «Електротехніка і електромеханіка» спеціальності 7.05070204 «Електромеханічні системи автоматизації та електропривод»:

• бакалавр за напрямком 6.050702 «Електромеханіка»;
• спеціаліст за напрямком 7.050702 «Електромеханіка»;
• магістр за напрямком 8.050702 «Електромеханіка».

На кафедрі ведеться підготовка фахівців за скороченим терміном навчання заочної форми осіб, які здобули ОКР молодшого спеціаліста зі спорідненими напрямами. На кафедрі з 1997 року відкрита аспірантура.

Кафедра протягом усього часу свого існування виконувала важливі науково-дослідні роботи, основні напрямки яких:

• підвищення надійності та уніфікації електрообладнання рухомого складу;
• дослідження з метою раціоналізації характеристик та параметрів тягових машин електровозів;
• дослідження електродинаміки систем електричної тяги залізниць;
• дослідження систем керування силовими перетворювачами електрорухомого складу.

У теперішній час на кафедрі є дванадцять спеціалізованих учбових лабораторій по дисциплінам "Електричні машини", "Електротехніка, електроніка та мікросхемотехніка", "Автоматизований електропривод", "Теоретичні основи електротехніки", "Основи метрології". Ці лабораторії обладнані базовим та сучасним устаткуванням. Також створена філія кафедри на електровозобудівному заводі "ДЕВЗ".

Випускник спеціальності "Електромеханічні системи автоматизації та електропривод" одержує фундаментальну наукову і практичну підготовку в області електропривода й автоматизації промислових установок і технологічних комплексів. Підготовка спеціалістів спрямована на розробку, технологію експлуатації і ремонту специфічного устаткування, котре застосовується для механізації та автоматизації технологічних процесів з ремонту залізничної техніки в локомотивних, вагонних депо та інших підприємствах залізничного транспорту і промисловості України.

У навчальному процесі на кафедрі використовуються сучасні стенди по наступним дисциплінам: електричні машини, електроніка та мікросхемотехніка, системи керування електроприводами, елементи автоматизованого електроприводу, теоретичні основи електротехніки, основи метрології та ін.

Кафедра веде навчальний процес майже на усіх факультетах університету. Студенти кафедри проходять практикум, на якому одержують навички керування та програмування тягового та промислового електроприводу за допомогою відповідних методів і програм.

Протягом всього часу існування кафедра виконувала важливі науково-дослідні роботи з проблем уніфікації, підвищення надійності та сертифікації електричного обладнання діючого рухомого складу залізниць, підвищення якості електроенергії, розробки систем автоматизації та систем електроприводів (тягові та допоміжні машини українських електровозів ДЕ1, ДС3). Керівники вказаних робіт: д.т.н. Дубинець Л.В., д.т.н. Костін М.О., к.т.н. Безрученко В.М. Професор Безрученко В.М. постійно працює у міжвідомчій комісії по електровозам, які випускаються на електровозобудівному заводі (м. Дніпропетровськ). Результати наукових досліджень втілюються також на Придніпровській залізниці, НВК "Хартрон-Експрес" (м. Харків) та ін.

Робітники кафедри були нагороджені знаком "Почесний залізничник" та були лауреатами державної премії в галузі "Наука та техніка".


Ласкаво просимо на кафедру "Електротехніка та електромеханіка"!

Адреса в інтернеті http://www.diit.edu.ua/ - сайти підрозділів
або за прямим посиланням: http://www.diit.edu.ua/sites/facultet-e/kafedra-aep/index.html


 

 
Головна | Про кафедру | Склад кафедри | Дисципліни | Наукова робота | Аспірантура | Контакти |
© 1992-2013 кафедра "ЕТЕМ", ДІІТ.

Дата останнього поновлення: 31.03.2013