Управління енергетичними та економічними процесами

Деканат факультету

Арпуль Сергій Вікторович
    В.о. декана факультету

Титаренко Ігор Валерійович
    Заступник декана

Кроква Антоніна Валентинівна
    Диспетчер факультета

1.     Історія факультету

Наш факультет засновано у 1930 р, одночасно з заснуванням ДІІТу. Підготовка фахівців в ті роки проводилась за двома спеціальностями: "Електричний рухомий склад" та "Електропостачання електрифікованих залізниць". В роки другої світової війни факультет з назвою "Енергетичний" працював у складі Томського електромеханічного інституту інженерів залізничного транспорту.

Першим завідувачем факультету був Сергій Олександрович Кузнєцов (1930-1932р.). Деканами факультету в різні роки були: Анатолій Пилипович Скоба (1932-1937р.), Ісаак Якович Ришковський (1940-1950р.), Сергій Кузьмович Латишев (1950-1971),  Леонід Вікентійович Петрович (1971-1982), Юрій Костянтинович Івлєв (1982-1985р.), Геннадій Михайлович Чілікін (1985-2005р.), Анатолій Іванович Кійко (2005-2014р.).

С.О.Кузнєцов

А.П.Скоба

І.Я.Ришковський

С.К.Латишев

Л.В.Петрович

Ю.К.Івлєв

Г.М.Чілікін

А.І.Кійко

За всі роки свого існування факультет підготовив понад п’ять тисяч  спеціалістів для підприємств залізничного транспорту та промисловості. Головною гордістю нашого факультету є наші випускники, ми їх завжди пам’ятаємо та пишаємось ними. Серед випускників факультету є: міністр транспорту України, заступники міністра транспорту, генеральний директор Укрзалізниці, начальники та заступники начальників залізниць, головні інженери залізниць, директори заводів, інші посадовці вищого рангу.

Навчальна і наукова робота на факультеті ведеться чотирма кафедрами. До складу факультету  входять кафедри: “Електрорухомий склад залізниць”; “Інтелектуальні системи електропостачання”;  “Електротехніка та електромеханіка”; “Теплотехніка”. При кафедрах працюють науково-дослідні лабораторії, які є провідними в Україні за певними напрямками наукових досліджень.

На даний час підготовка бакалаврів, спеціалістів та магістрів здійснюється за дев’ятьма спеціалізаціями. На факультеті навчається більше 500 студентів, працює 49 викладачів, з яких – 12 докторів та 29 кандидатів наук. Підготовка науково-педагогічних кадрів ведеться в аспірантурі та докторантурі.

1. Дозвілля на факультеті

На факультеті діє студентське самоврядування, яке є вічним двигуном студентського життя на факультеті. Комітет зі справ сім'ї та молоді займається питаннями студентського добробуту та дозвілля.  Студентська рада піклується про гідні умови життя іногородніх студентів в гуртожитку факультету.

Більшість студентів нашого факультету активно займаються спортом, завжди приймають участь та регулярно перемагають на обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях з різних видів спорту. Левова частина наших студентів розкриває свої таланти та несподівані здібності в художній самодіяльності. Кожен рік команда факультету або перемагає, або займає призові місця в конкурсах студентської художньої самодіяльності «Шанс» та «Студентська весна».

Щорічно 22 грудня факультет урочисто відзначає день енергетики та електротехнічної промисловості. Дивним чином саме цей день є днем зимового сонцестояння, на який приходиться самий короткий день та сама довга ніч в році. В цей день енергосистеми північної півкулі нашої планети найбільш навантажені.

Контактні данні

Декан факультету –  д.т.н., проф.  Афанасов Андрій Михайлович.

Заступник декана –  ст. викл. Титаренко Ігор Валерійович.

Диспетчер факультету – Кроква Антоніна Валентинівна.

Телефон декана факультету  (056) 373-15-41.